Doplňky do sauny

Saunování samo o sobě má velice příznivé účinky pro fyzickou i psychickou pohodu člověka. Pokud jste již zkušený saunař, jistě vám saunové doplňky nejsou cizí. A jestliže jste nováček, pojďte se společně s námi podívat, jak můžete saunování vylepšit a dovést k dokonalosti.

Určitě jste ve veřejných saunách zahlédli někoho, kdo si s sebou nesl speciální kartáč, krém či tělové mléko. Na trhu dnes existuje nepřeberné množství doplňků, které můžeme rozdělit do několika kategorií. První z nich jsou věci, které se umisťují přímo do sauny. Patří sem vědra s naběračkami, sloužící pro přípravu vonné esence, tou po smíchání s vodou polévejte kamna pro aromatický efekt. Teploměry, vlhkoměry a přesýpací hodiny jsou také skvělou pomůckou. Poslední zmíněné vám pomohou získat představu o čase, a za jejich pomoci a pomocí pocitů můžete regulovat váš saunovací proces.

Do druhé kategorie zahrnujeme veškerou kosmetiku a masážní produkty. Vybírat můžete z široké nabídky masážních doplňků, které zajistí dokonalé prokrvení všech částí těla. Najdete zde kartáče, sauna metly, houby, masážní pásy, pemzy či žínky. Pokud chcete pro svoji pokožku udělat ještě něco navíc, poohlédněte se po speciálních mýdlech, tělových mlécích, bambuckých máslech nebo třeba pleťových maskách.
Poslední kategorií je saunový textil. Přestože jste v sauně po většinu času nazí, je třeba dodržovat hygienické zásady a používat prostěradla a ručníky. Výborným pomocníkem je také župan nebo třeba saunovací kilt.

Výrobci doplňků, které můžete najít na stránkách firmy SAUNAPROJECT, výrazně dbají na kvalitu zpracování, na přírodně použité materiály a design. Všechny výrobky jsou na českém trhu ojedinělé. Pokud nevíte, co dát vašim blízkým a známým jako dárek, a víte, že mají rádi saunu, se saunovými doplňky zcela jistě nešlápnete vedle. Darovaný doplněk vždy potěší nejen jeho účinkem, ale také tím, že jste si s výběrem dali práci a věnovali jste přesně to, co má obdarovaný rád.