Infrasauna

Infrasauna, známá rovněž jako infrakabina, patří ke kombinovaným typům sauny. Vyznačuje se nižší teplotou kolem 50 – 60 stupňů celsia, správně ji označujeme jako saunu kombinovanou, jelikož její vytápění zajišťuje kombinace topidla a prohřívacích infrapanelů, které pracují na principu infračerveného záření. Prohřívací panely se dají pustit samostatně, a právě to zajistí výše zmíněnou teplotu. Díky tomu si tak můžete pobyt v nižší teplotě prodloužit, proto je určena pro relaxaci a odpočinek.

Dlouhovlnné infračervené paprsky pronikají přímo do tělových tkání, kde se dostanou až do hloubky 4 cm. Svaly se tedy uvolňují a zklidňují, současně ale není tělo nijak zatěžováno. Energie sauny je nastavena tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem. Platí zde pravidlo, že čím je kratší vlnová délka, tím vyšší účinek na organismus sauna má.

Pro maximální účinek teplotu v sauně nastavte na nejvyšší hodnotu. Nelekejte se rozdílu oproti finské sauně, vyšší pocení zaznamenáte až zhruba po 15 minutách pobytu v kabině. Teplotu můžete regulovat pomocí pohyblivé střešní ventilace a pootevřených dveří.

Saunování přináší benefity pro náš organismus, posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty, pozitivní vliv má také na akné a ekzémy. Odstraňuje z kůže odumřelé buňky a nečistoty, podporuje její elasticitu. Velkou výhodou kombinované sauny je to, že ji smějí používat také alergici, astmatici, kardiaci nebo lidé s problémy s krevním tlakem, jinými slovy skupiny, pro které by mohlo být saunování v klasické sauně rizikové.

Jste – li začátečník a nevíte si rady, jakou saunu zvolit či jestli pro vás bude kombinovaná sauna vhodná, obraťte se na nás. Vyslechneme vaše představy, společně probereme možnosti, navrhneme řešení na míru a zajistíme vaši spokojenost. Naše firma používá výhradně keramické infrapanely, nikoli uhlíkové či karbonové, takže se nemusíte obávat žádných neblahých vlivů na vaše zdraví. Pořízením sauny přispějete nejen k vaší fyzické, ale především psychické pohodě.