Venkovní sauna

Zabrousíme – li za hranice naší země, na sever, až tam, kde má slovo sauna svůj původ, dostaneme se do lesy obklopeného Finska. Stejně tak, jako je pro Finy samozřejmé, že téměř každá domácnost vlastní saunu, jsou sauny stavěny u každého většího jezera ve volné přírodě.

Představte si tu čistou radost, harmonii a soulad člověka s přírodou, rovnou ze sauny se ochladit v jezírku, potůčku či ve sněhu. Propojení odpočinku a čerstvého vzduchu je prostě krásné. Venkovní sauna umožňuje používání topidel na tuhá paliva. Objekt sauny navíc může vhodně doplnit architekturu vašeho domova a vytvořit tak v krajině vyvážený celek. Sauna může být vyrobena se sedlovou, pultovou střechou. Musí mít speciální vnější nátěr, zesílenou izolaci a konstrukci, aby dokázaly odolávat vnějším povětrnostním vlivům.

Pokud chcete mít saunu venku na Vaší zahradě a bojíte se, že to nebude vkusné a mohla by kazit vzhled okolí, pak jste na velkém omylu. Je to v podstatě domek, chatka či srub z kvalitního dřeva, ideálně masivu, může být ale i zděná. Odborníci z firmy SAUNAprojekt s vámi proberou vaše sny a představy, najdou si na vás dostatek času a pomohou vám se všemi fázemi pořízení se vaší vlastní venkovní sauny. Důležitý je již samotný začátek, kdy je třeba dobře naplánovat umístění sauny vůči vodnímu toku jakožto ochlazovací lázně.

Dále pro vás budou k dispozici při navrhování sauny, její výrobě, montáži, poradí také s údržbou a vhodnými saunovými doplňky. Díky jedinečnosti a pečlivosti práce a provedení tak můžete na vaší zahradě vykouzlit místo plné pohody a klidu, vhodné pro vaši relaxaci, regeneraci a odpočinek od každodenních povinností. Je velice důležité umět na chvíli odložit stres a všechny myšlenky stranou, a naučit se odpočívat. Právě sauna vám k tomu může úspěšně pomoci. A když se do toho ještě vloží příroda, zeleň, čerstvý vzduch a širé nebe, maximální možný efekt je zaručen.