Domácí sauna

Patříte – li mezi milovníky sauny a nedáte dopustit na všechny pozitivní účinky, které má saunování na vaše tělo a zdraví, zároveň se ale necítíte dobře před ostatními lidmi a máte rádi svůj klid, neznamená to, že se musíte této procedury vzdát. Řešením je pro vás domácí sauna, která nabízí dostatek soukromí a pohodlí.

Skýtá mnohé benefity a výhody. Nemusíte se ohlížet na otevírací dobu veřejných komplexů, kde se sauny nacházejí, zkrátka se půjdete jednoduše saunovat, kdykoli se vám zachce. Zvolíte si aroma, jaké vám vyhovuje, nastavíte si teplotu a vlhkost podle svého uvážení, do sauny tak s vámi mohou jít třeba i vaše děti, pro které je obecně lepší nižší teplota. Nebudete nikým a ničím rušeni, vaše chvíle klidu a pohody tak budou zcela jen pro vás.

Firma SAUNAPROJECT nabízí výrobu domácích saun na míru, a je plně k dispozici k zodpovězení veškerých vašich dotazů. Můžete volit z široké nabídky materiálů, jako je například dřevo z osiky s působivou vůní, netradiční skandinávský smrk, který vyniká svou hladkostí
a barevností, dále materiál z olše, cedru, který je uznáván jako jedno z nejkvalitnějších dřev na světě, nebo třeba speciální kanadská borovice Hemlock.
Kromě materiálů můžete vybírat z různých typů, mimo klasických finských saun nabízí firma také infrasauny. Pokud již domácí saunu vlastníte, jistě jste pátrali ve vodách sortimentu saunových doplňků. Právě ty vám pomohou dovést vaše saunování k dokonalosti. Mohou to být vonné esence, a pro snadnou manipulaci vytvořená dřevěná vědra s naběračkami. Slouží na přípravu kapaliny pro saunování a následnému polévání kamen. Vzhledově malý, významově velký pomocník jsou přesýpací hodiny. Měly by být zabudovány v každé sauně a slouží pro přesný přehled o délce vašeho saunovacího procesu. Užití tělové kosmetiky a doplňků, saunového textilu nebo žínek a kartáčů je již zcela ve vaší režii.

Ve Finsku, odkud slovo sauna pochází, je sauna v téměř každé domácnosti běžnou záležitostí. Inspirujte se proto Finy, kteří věcí, co je pro jejich zdraví a duševní pohodu dobré, a popřemýšlejte, zda byste si také nechtěli užívat luxusu vlastní domácí sauny.