Finská sauna

Finská sauna již dávno není výhradním luxusem, který si mohou dopřát pouze obyvatelé severských zemí, odkud sauna pochází. V dnešní době se saunování čím dál více rozšiřuje po světě, Českou republiku nevyjímaje. Zatím ještě nejsme tak daleko jako Finové, kde svou domácí saunu vlastní prakticky každá rodina, přesto u nás výskyt soukromých saun není již nic zcela neobvyklého. Stejně tak jsou rozšířeny wellness komplexy, kde můžeme navštívit sauny veřejné.

Jak tato sauna vlastně funguje? Je vytápěna pomocí lávových kamenů, které jsou umístěny v kamnech. Můžete tedy zvolit suchý provoz nebo polévat kameny vodou, díky čemuž vznikají parní nárazy, a tím se zvyšuje vlhkost v sauně. Parní nárazy si lze regulovat samostatně, případně pořídit kamna s vestavěným výparníkem, ten umí hlídat vlhkost automaticky. Teplota finské sauny by měla být okolo 90 – 100 stupňů celsia, vlhkost se pohybuje kolem 20%.

Benefity pro lidské tělo a organismus jsou významné. Správné saunování posílí termoregulaci a napomůže zbavení se toxických látek. Zajistí lepší prokrvení orgánů, pokožky a končetin. V neposlední řadě je důležité myslet na celkovou pohodu a klid. V dnešní době, kdy se každý za něčím honíme, se neumíme na chvíli zastavit. A to je velká chyba. Nahromaděný stres se dál kumuluje a může vést ke zdravotním problémům. V sauně by se měl člověk uvolnit, uklidnit a odreagovat. Za pomoci příjemné procedury, kterou můžete ozvláštnit použitím saunovým doplňků, například vonných aroma esencí, tělovým balzámů a krémů, masážních kartáčů nebo žínek, nechte své tělo i mysl odpočívat, nemyslete na nic a užívejte si pocit, který vám momentální situace přináší.

Pokud toužíte po vlastní sauně, nebojte se nás kontaktovat. Naši odborníci se vám budou věnovat, vyslechnout vaše představy o ideální sauně, navrhnout řešení přímo na míru, společně prodiskutujete veškeré detaily. Jedná se o v České republice ojedinělou ruční výrobu, pracujeme pouze s materiálem špičkové kvality, předáním sauny pro nás práce nekončí, budeme vám k dispozici s radami ohledně údržby a provozu. Naším přáním je nejen splnit váš saunový sen, ale dovést ho k dokonalosti.