Saunování je relaxem samo o sobě. Patří k němu však také spousta procedur a rituálů. Mimo jiné lze v sauně používat speciální kartáče, inhalovat vonné esence nebo využívat peelingů. Peeling patří mezi nedílnou součást saunových procedur. Při saunování se otevírají póry a z pokožky se vyplavují toxiny. Díky otevřeným pórům je možné z pokožky dostat i hluboko usazené nečistoty.

Peeling do sauny

Jaké peelingy se v sauně používají

V saunách se obvykle používají solné, bylinkové i kořenité peelingy. Popřípadě lze kombinovat také peelingy s éterickými oleji. Oblíbené jsou například soli z mrtvého moře. A jak peeling v sauně aplikovat? Jestliže jdete do finské sauny nebo infrasauny, určitě si s sebou vezměte také ručník. Je nutné ho používat pod tělo. Jinak byste peelingem mohli znečistit saunu. Peeling pak nanášejte na rozehřátou pokožku. Peeling nanášejte krouživými pohyby od chodidel směrem nahoru. Peeling nechte působit na pokožku alespoň 15 minut. Poté vyjděte ze sauny a opláchněte všechen peeling ve sprše. Není vhodné používat na mytí mýdlo, bohatě bude stačit čistá voda. Mýdlem byste z kůže umyli vyživující složky.

Uvažujete o nové sauně na míru?

Rádi s vámi vše odborně zkonzultujeme.

Vyrobte si peeling do sauny

Pokud dáváte přednost domácím výrobkům před těmi, co se dají koupit, můžete si speciální peeling do sauny klidně vyrobit doma. Není to nic složitého a zvládne to opravdu každý. Stačí si jen připravit ingredience a vše důkladně promíchat. Možností je samozřejmě několik. My doporučujeme právě peeling z mořské soli. Kupte si kvalitní mořskou sůl a dva šálky této soli smíchejte s jedním šálkem olivového oleje. Pokud nemáte solné peelingy rádi, pak si samozřejmě můžete vyrobit podobný peeling také z cukru. Použijte v tom případě dva šálky hnědého cukru a opět jeden šálek olivového oleje. Ve sladké variantě lze případně olivový olej nahradit medem. Samozřejmě si můžete peeling ještě vylepšit. Pomoci mohou sušené bylinky, drcené jehličí nebo třeba nastrouhaná kůra z citrusů. Kromě toho lze přidat také esenciální oleje. Oblíbená je esence citronové trávy nebo vanilky.

Co se ještě hodí k výrobě peelingu?

  • Rozdrcené okvětní lístky růží.
  • Kvítky levandule.
  • Lístky z máty.
  • Káva.
  • Nádoby nebo sáčky na peeling. Ideální jsou skleněné mističky.

Hledáte kvalitní doplňky do sauny?

Využijte široké nabídky e-shopu saunaproject.shop.

Kdy míchat saunové peelingy

Peelingy do sauny je nejlepší namíchat těsně před saunováním. Není vhodné si dělat velké množství peelingu najednou, jelikož by do dalšího saunování nemusel vydržet v nejlepší kvalitě. Navíc je možné, že při dalším saunování bude chtít vyzkoušet jiný peeling. Pokud však nemáte čas pokaždé míchat nový peeling vězte, že déle vydrží peelingy ze soli a bylinek. Případně lze přidat také pár kapek esenciálního oleje.

Peeling není nutné v sauně používat každý týden. Bohatě bude stačit, pokud budete peeling v sauně využívat jednou za čtrnáct dní. A jaké bylinky a esence zvolit? Na podzim a v zimě jsou osvědčené antibakteriální esence a bylinky jako je eukalyptus nebo jehličí. Naopak v letních měsících vede chladivá máta. Pokud chcete zlepšit náladu, pak jsou vhodné citrusy.